tr en de
+90 ( 232 ) 328 1913 Danışma Hattı
info@uysalkaplama.com Destek Bilgi Adresi

Hakkımızda

Hakkımızda

Tarihçe

Her Adımda Daha İleriye

Firmamız 1988 yılında kuruldu. 1999 yılında ilk otomatik elektrolitik Çinko Kaplama hattını devreye alarak kaplama sektörüne girdi.2007 yılında MacDermid lisansı ile Elektrolitik Çinko kaplama kalitesi Avrupa Normlarına taşındı. Aynı yıl içerisinde Dörken MKS lisansı alındı. DeltaProtekt Al/Zn (Çinko lamel) kaplama tesisi yatırımı yapılarak mekanik kaplama türü de ürün yelpazesine eklendi. 2009 yılında MacDermid lisanslı Alkali Zn/Ni (Çinko/Nikel) hattı kuruldu. 2012 yılında Magni (Çinko Lamel) lisansı alındı. 2015 yılında NOF (Geomet) lisansını da alarak mekanik kaplama da ürün yelpazesini genişletti. 2016 yılı başlarında Çinko fosfat kaplama ve Çinko nikel yeni tesis ve Geomet kaplama devreye alındı. Müşterilerin beklentisi doğrultusunda güncen teknolojiyi takip ederek yatırımlarına devam etmektedir.

2016 yılı itibariyle ürün yelpazesini genişleten firmamız uzman kadrosuyla müşterilerimizin isteklerini kaliteli, zamanında ve standartlara uygun olarak karşılamaktadır. Uysal makine merkez fabrikası, Salihli kaplama tesisi ve Uysal 2 şubesiyle toplam 187 personel çalışmaktadır. Merkez ve iki şubesiyle birlikte 51500 m2 kapalı alan ve 32500 m2 açık alanda hizmetlerine devam etmektedir.

Sahip olduğu makine portföyü aşağıdaki gibidir.

  • Çinko Kaplama tesisi: 7
  • Çinko Nikel Kaplama Tesisi: 2
  • Çinko Lamelli Kaplama Tesisi: 8
  • Çinko Fosfat Kaplama Tesisi: 1
  • Kilitli Boya Uygulama Tesisi: 7

Uysal Makine olarak otomotiv başta olmak üzere beyaz eşya, inşaat, makine, mobilya, havacılık, biyomekanik ve demiryolu gibi farklı sektörlerde kullanılan bağlantı elamanlarının kaplamasını yapmaktayız.